Felvonulás Pomáz napján

Felvonulás Pomáz napján

Végre birtokba vették a gyerekek az új játszóteret!

Végre birtokba vették a gyerekek az új játszóteret!

Karácsonyi éneklés

Karácsonyi éneklés

Végzőseink keringője

Végzőseink keringője

Tanévnyitó

Tanévnyitó

Tökfaragás

Tökfaragás

Reneszánsz évnyitó

Reneszánsz évnyitó

Nemdohányzók Világnapja

1987-ben a WHO május 31-ét a Nemdohányzók Világnapjának nyilvánította. Iskolánkban évek óta igyekszünk ezen a napon  felhívni a figyelmet a dohányzás ártalmaira, a dohányzás nélküli lét előnyeire, a leszokás fontosságára. Idén két alkalommal a Pest megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Osztályának munkatársai látogattak el hozzánk, hogy a 7-8. osztályosoknak két interaktív foglalkozás keretében mutassák be a dohányzás és az alkoholfogyasztás rövid-és hosszú távú hatásait. A két előadást – a beszélgetések, rövid feladatok, tesztek mellett – az órák során használt szemléltető eszközök tették igazán izgalmassá. A gyerekek életnagyságú baba modelleken tekinthették meg, milyen különbség lehet egy egészségesen világra jött újszülött és egy olyan újszülött között, akinek az édesanyja a várandósság alatt alkoholt illetve kábítószert fogyasztott. Felpróbálhatták a „részeg szemüveget”, amelynek viselése egy enyhe alkoholos állapotot szimulál. Megismerhették „Bélát”, az életnagyságú szilikon demonstrációs bábut, akin nagyon szemléletesen lehetett megtanulni, milyen hatással van az egyes szerveinkre a hosszú távú dohányzás. Az előadók szót ejtettek az új típusú dohánytermékekről is, azzal zárva előadásukat, hogy remélik, hamarabb kiderül ezeknek az egészségre való negatív hatása, mint hogy egy új „Bélát” kelljen létrehozni. Úgy vélem a gyerekek nagyon élvezték ezt a két órát, remélem további ismeretekkel gazdagodtak, választ kaptak a felmerülő kérdéseikre és sikerült nekik irányt mutatni egy egészséges, káros szokásoktól mentes életre.
Temesiné Estermann Andrea, iskolavédőnő
Képek a foglalkozásokról