Reneszánsz évnyitó

TÁTIKA 2024

Ez a tanév sem múlhatott el Tátika nélkül.
A gyerekek már a téli szünetről visszatérve  elkezdtek ötletelni, hogy a közeledő Tátikán mit adjanak elő. Szépen lassan iskolánkat különböző dallamok töltötték meg, melyek a tantermekből és tornatermekből szűrődtek ki.
Jó volt látni, ahogy az osztályok kezdtek eggyé válni a produkciójukkal. Elképesztő, hogy milyen közösségformáló ereje van egy-egy ilyen felkészülésnek. Ezekben a hetekben a gyerekek félreteszik a nézeteltéréseiket, gondjaikat egymással és csak egy cél lebeg a szemük előtt. A lehető legjobbat kihozni magukból és az előadásukból.
Aki ennek nem részese, elképzelni sem tudja, hogy mennyi munka áll egy-egy osztály mögött. Idén 14 produkcióban közel 250 gyerek lépett színpadra.
És ezek a nagyszerű előadások nem jöhettek volna létre:
• A gyerekek nélkül, akik teljes erőbedobással készültek.
• A felkészítő kollégák nélkül, akik segítették az osztályokat, hogy színpadképes, látványos produkciók kerüljenek a közönség elé.
• Az osztályfőnökök nélkül, aki szerveztek, terveztek, koordináltak, kapcsolatot tartottak, felügyeltek.
• Iskolánk vezetősége nélkül, akik minden évben lehetőséget adnak nekünk e csodás rendezvény lebonyolítására.
• Iskolatitkáraink nélkül, akik helyettünk is gondoltak olyan dolgokra, ami nekünk eszünkbe sem jutott.
• A pedagógiai asszisztensek nélkül, akik gyerekeket kísértek, vigyáztak rájuk és segítettek mindenben.
• Portás nénink és karbantartóink nélkül, akik rendelkezésünkre álltak mindenben.
• A szülők nélkül, akik jelmezt készítettek, szöveget tanultak a gyermekekkel, és eljuttatták őket Szentendrére.
• Az iskolánkban működő Lendület Liga Sportegyesület nélkül, akik segítették a rendezvény lebonyolítását.
• A Szentendrei Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár nélkül, ami biztosíték számunkra, hogy megfelelő környezetben, megfelelő színvonalon rendezhetjük meg Tátikánkat.
• Gálfi Szabolcs nélkül, aki felajánlotta nekünk az érmeket.
• Kovács Antal és Milán Gábor nélkül, akik megörökítették a produkciókat az utókornak.
• Kiss Nikolett nélkül, aki fotózott és honlapunkon megosztotta a felvételeket.
• És csodás szervező társaim nélkül, akik mellettem voltak, segítettek, ötleteltek, intézkedtek.
Köszönöm szépen a szervezést Inczédyné Számedli Anikónak, Számedli Reginának és segítőinknek, Bruckerné Mikula Ildikónak, Brucker Bálintnak és Egry Szabolcsnak!
És végül, de nem utolsó sorban, köszönöm az osztályomnak, akik ebben a néhány hétben segítettek, elviseltek, mellettem voltak!

Gál Anita (főszervező)

Képek és videók

Videók (Kovács Antal szülő felvétele)