Felvonulás Pomáz napján

Felvonulás Pomáz napján

Végre birtokba vették a gyerekek az új játszóteret!

Végre birtokba vették a gyerekek az új játszóteret!

Karácsonyi éneklés

Karácsonyi éneklés

Végzőseink keringője

Végzőseink keringője

Tanévnyitó

Tanévnyitó

Tökfaragás

Tökfaragás

Reneszánsz évnyitó

Reneszánsz évnyitó

A KÁVA Társulat színházi nevelés előadásán vett részt a 6.b

Egyedülálló élményben volt része a 6.b osztálynak, ugyanis Budapesten a KÁVA Társulat színházi nevelés (drámapedagógiai) foglalkozásán vehetett részt. A színházi nevelésről azt kell tudni, hogy a foglalkozásvezetők egy alaptörténettel készülnek a gyerekek számára, amibe aztán a gyerekeknek be lehet kapcsolódni szereplőként, és improvizálással alakíthatják a történetet. Ezalatt rengeteg gondolat, érzés és közös élmény teremtődik meg, ami hihetetlen intenzitással hat a résztvevő gyerekekre. És tanulnak is persze belőle: egymásról, a világról, de legfőképp saját magukról.

A mi történetünk címe a Labirintus volt, témája pedig az a dilemma, hogy inkább azt képviseljük-e, amit igaznak gondolunk, vagy azt, amit elvárnak tőlünk. Az ókori Athén elevenedett meg számunkra, ahol a gyerekek Medón mester szobrászműhelyébe csöppentek, és lettek az ő tanítványai. Monumentális szobrot kellett készíteniük a hős Thészeuszról, aki a legenda szerint legyőzte a labirintus útvesztőjében élő Minótauroszt. De mit lehet tenni, ha közben kiderül, hogy a legenda hazugság, és Thészeusz nem hős, hanem gyilkos? Ezzel a problémával szembesültek a gyerekek, és élhették bele magukat a drámajátékon keresztül, képviselve az igazságot és legfőképpen önmagukat!

Köszönjük, hogy részesei lehettünk a KÁVA (résztvevői) színház előadásának, amit mindenkinek csak ajánlani tudunk!
képek