Felvonulás Pomáz napján

Felvonulás Pomáz napján

Végre birtokba vették a gyerekek az új játszóteret!

Végre birtokba vették a gyerekek az új játszóteret!

Karácsonyi éneklés

Karácsonyi éneklés

Végzőseink keringője

Végzőseink keringője

Tanévnyitó

Tanévnyitó

Tökfaragás

Tökfaragás

Diákolimpia Game Time

A világjárvány az élet valamennyi területén – így a sportban is – egyedi helyzetet alakított ki. A Magyar Diáksport Szövetség által megrendezésre került országos Diákolimpia verseny 2020. márciusában, idő előtt, kényszerűen befejeződött.

E rendkívüli helyzetre reagálva 2019/2020. tanévben került megrendezésre az otthoni környezetben is teljesíthető, a digitális térben megvalósítható játékos sportverseny a DIÁKOLIMPIA GAME TIME.

E verseny célja, a diákok fizikai aktivitásra, rendszeres testmozgásra ösztönzése, és természetesen az egészséges életmód népszerűsítése.

A gyermekeknek 8 sportágban (atlétika, torna, röplabda, kézilabda, kosárlabda, multisport, asztalitenisz, labdarúgás) a sportághoz kapcsolódó rövid kihívásoknak kellett eleget tenniük. A technikai elemek összetettségét tekintve, 3 nehézségi fokban kerültek végrehajtásra. A kihívásokban szöveges és képi formában is, meghatározott mozdulatsort kellett megvalósítaniuk és videó formájában rögzíteniük. Majd a Magyar Diáksport Szövetség hivatalos oldalára elküldeni. A játékosok által feltöltött kihívásokat a szervezők ellenőrizték és értékelték, majd az értékelés eredményéről a honlapon keresztül adtak tájékoztatást.

Erre a DIÁKOLIMPIA GAME TIME versenyre a Pomázi Mátyás király Általános Iskola 4 csapatot is benevezett.

Kemény Sünök: Gradsack Lilla 5.a, Görgös Klaudia 5.a, Hutkai Hanna 5.b, Rostás Anna 5.a, Ruskó Henrietta 5.a, Varga Réka 5.a, Vizkeleti Nóra 5.a

Madarak: Barta Nikoletta 5.a, Berdó Marcell 5.a, Elekes-Balázs Zsófia 5.a, Mihály Zsolt 5.b, Rész Lilla 5.a, Szilvássy Milán 5.a

Mátyás A: Andruskó Csenge 7.b, Andruskó Dóra 7.a, Asztalos Dóra 7.a, Asztalos Barbara 7.a, Brucker Lili 7.a, Gazdag Luca 7.a

Mátyás B: Brucker Máté 4.b, Gradsack Márk 6.a, Kun Kristóf 6.a, Paár Botond 6.a, Jakab Gábor 3.a, Jakab Tamás 3.a, Sándor Attila 4.b.

Segítő pedagógusok: Bruckerné Mikula Ildikó, Inczédyné Számedli Anikó

A diákjaink lelkes munkáinak köszönhetően 5 sportágban (torna, röplabda, multisport, kosárlabda, asztalitenisz) két csapatunk is az első tíz helyezett között végzett a ranglistán. A legkreatívabb kihívásvideók kategóriában Hutkai Hanna 5.b első helyezést ért el, majd két sportágban (torna, atlétika) egy második és egy negyedik helyezést tudhat magáénak.

A legeredményesebb iskola címet pedig a Pomázi Mátyás Király Általános Iskola kapta.

Gratulálunk a gyermekek eredményeihez és munkájukhoz!