Minden évben, az őszi szünet közeledtével Halloween-bulit tartunk a felső tagozatosoknak. Idén sem volt ez másképp, s ismét egy nagyon jól sikerült összejövetelen vagyunk túl. A felsősök mellett a negyedikeseket is meghívjuk, hiszen ők is tagjai az angolul tanuló közösségünknek.

Iskolánk nagy hangsúlyt fektet az angol tanítására, s a nyelv elsajátítása mellett az angolszász kultúrát és történelmet is igyekszünk megismertetni a gyerekekkel.

A hiedelemmel ellentétben a Halloween nem amerikai ünnep. A mátyásos gyerekek már tudják, hogy ősi, kelta eredetű szokásról van szó, amit a mai Skócia és Írország területén élő törzsek tartottak Mindenszentek (All Hallows) előestéjén, hogy a kóbor lelkek hazatalálhassanak, ill. hogy elűzzék a gonosz szellemeket. Később ezt a célt szolgálta a faragott töklámpás is.

Már most azt tervezgetik a gyerekek, hogy jövőre milyen jelmezzel készülnek a Halloween-re, ami biztos siker lesz majd megint.

Áts Miklós képei

Dr. Simoncsicsné Jokkel Nóra képei