Kedves Szülők!

A Mátyás Suliban a lenti kurzusokat indítjuk októbertől. A foglalkozásokra az iskola informatika termében, iskola időn túl délutánonként, hetente egyszer, 60 perces időkeretben kerül sor. A diákok a programozást élmény alapú pedagógiai módszerekkel tanulhatják meg.

Választható kurzusok:

1. Wedo LEGO építés és robotika (1-4. osztály)
    A gyerekek a LEGO Education készlettel építik meg a robotokat (állatok, járművek, űrtéma, természeti jelenségek stb…) közben az adott tematikáról beszélgetünk is. A programozás ikon alapon történik, a kicsik is magabiztosan kezelik.

Miért hasznos a LEGO WeDo programozás?

– játszva tanulunk
– bevezeti a gyerekeket algoritmikusgondolkodásba
– munkájuknak kézzelfogható eredménye lesz
– megismerkednek a robotika alapjával
– fejleszti a finommotorikus képességeiket
– tér-és időbeli tájékozottságuk fejlődik

– csoportban dolgoznak, mely során fejlődik türelmük, együttműködési és kudarctűrő képességük

– elősegíti a kreativitás fejlődését

Hozzánk járó gyerekek sokkal szívesebben folytatják otthon is az építést és bátrabban használják képzeletüket egy-egy új dolog létrehozásához

Időpont:

1-2. osztály: Hétfő 17:00-18:00 (1 helyünk van még) Csütörtök vagy Péntek (amennyiben lenne rá igény)

3-4- osztály: Csütörtök vagy Péntek (amennyiben lenne rá igény)

1. KODU PROGRAMOZÁS (2-4. osztály)
  • A Kodu – a Microsoft FUSE Labs részlege által – kifejezetten kisgyerekeknek fejlesztett programozási környezet.
  • A Kodu-ban a gyerekek könnyedén és játékosan sajátítják el a programozási alapokat.
    A kurzus célja fejleszteni a programozáshoz szükséges gondolkodásmódot, és a kreativitást.

Csütörtök 16:00-17:00

1. SCRATCH PROGRAMOZÁS kezdő szint (4-8. osztály)

A Scratch programozó kurzus tökéletes bevezetés a “valódi” programozás világába.
Ezt a vizuális programozási környezetet világszerte használják a programozás alapjainak oktatására,
segítségével élvezetesen és játékosan megy a tanulás. A kurzus folyamán a gyerekek megtanulják,
hogy hogyan kell algoritmusokat létrehozni, valamint megismerkednek a programozásban is ismert alapfogalmakkal.

Hétfő 17:00-18:00

1. SCRATCH MESTER haladó szint (4-8. osztály)
    A Scratch Mester a Scratch alapú kurzusaink legutolsó lépcsőfoka, ahol a diákjaink a korábbi félévek során
    tanultakat egy nagyobb projektbe tanulják meg integrálni. Célunk a csapatorientált munkavégzés megismertetése,
    így diákjaink betekintést kapnak, hogy milyen is csapatban, közös projekteken dolgozni, pontosan úgy,
    ahogy ez a munka világában is történik.

Csütörtök 17:00-18:00

A kurzusok havi díja: 10 000 Ft

(A csoportok 6 fő jelentkezésével indulnak) LEGO WeDo kurzust szerdai napon tudunk indítani

Jelentkezés kurzusokra:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdFhqv0c6tOBQussE_k439qVMXUVPAK7O6a7n0n345He-oPRQ/viewform