Felvonulás Pomáz napján

Felvonulás Pomáz napján

Végre birtokba vették a gyerekek az új játszóteret!

Végre birtokba vették a gyerekek az új játszóteret!

Karácsonyi éneklés

Karácsonyi éneklés

Végzőseink keringője

Végzőseink keringője

Tanévnyitó

Tanévnyitó

Tökfaragás

Tökfaragás

Alsós tábor – Mindszentkálla

Hosszú idő óta szervezzük iskolánkban az alsós nyári tábort, igen nagy sikerrel. Minden évben több mint 50 gyerek vehet részt a színesebbnél színesebb programjainkon. Idén a Balaton partján táboroztunk Mindszentkállán Lajos bácsinál.
Július első napján indultunk hosszú utunkra régi ismerősünkhöz. Ott nemcsak a finom ebéd várt minket, hanem a rengeteg programmal készülő vendéglátónk is. A tábor ideje alatt foglalkozások sora követte egymást: sütöttünk kürtöskalácsot, langallót, pizzát, batikoltunk pólót (ebben jöttünk haza). Táboron kívül is sok látnivaló akadt. Így ellátogattunk a „kőtengerhez”, a Szigligeti várat nagy rohammal bevettük. Itt íjásztudásunkat is kipróbálhattuk. Rövid túra után eljutottunk a Pálos kolostorhoz, ahol nagy csatát vívtak a számháború résztvevői. A legbátrabbak részt vehettek éjszakai túrán is. Megcsodálhattuk az esti égboltot és a gyönyörű csillagképet. Elemlámpával begyűjtöttük a szentjánosbogarakat (cukorkákat). Utunk során igen megszomjaztunk, így nagyon jólesett a Theodóra-forrásból kortyolni és egy közeli kecskefarmon a finom fagylaltot megkóstolni. Utolsó nap délelőtt is akadt még program. Csapatokba verődve különböző feladatokat kellett megoldani, mely során a faluval is megismerkedhettünk közelebbről („falu-rali”). A hét során többször fürdőztünk a Balatonban, amit nagyon élveztek a gyerekek. Reméljük, hogy felejthetetlen élményt nyújthattunk számukra és sokukkal találkozunk a következő nyári táborokban is.

Köszönjük Pomáz Város Önkormányzatának és a Pomázi Nebulókért Alapítványnak a támogatást!

Az alsós tábor szervezői:

Madács Jánosné -Ibolya néni

Madács János – Jancsi bácsi

Gillinger Lászlóné – Gréti néni

Nagy-György Mária – Judit néni

képek