Kézilabda 2019

Kézilabda Gyermekbajnokság U10-11 korosztály

Az idei tanévben Szabó Mariann testnevelő vette át a kézilabda irányítását a Pomázi Mátyás Király Általános Iskolában. A gyerekeket átigazolta az Emericus KSE-Körte HVSE egyesületbe, ahol edzőként is dolgozik. Szeptemberben megkezdődött a felkészülés a bajnoki szezonra. Mivel a gyerekek már az előző évben is jártak szivacskézilabdára, rendkívül jó alapokkal rendelkeztek. A hosszadalmas átigazolási időszakot követően, decemberben került sor az első bajnoki mérkőzésre. A kezdeti meglepődöttséget hamar átvette a magabiztosság és már a februárban kezdődő tavaszi szezonban sikerült mérkőzéseket nyerni. Nem mindig ment könnyen a csapatnak, olykor szembe találták magukat jóval erősebb ellenfelekkel. Szerencsére a fejlődés mérkőzésről mérkőzésre látszott, amely abban mutatkozott, hogy már csapatként tudtak együtt működni gyerekeink, megosztoztak a gólszerzésben, segítették egymás játékát valamint a tudatosság is felfedezhető volt játékukban. Ebből erőt merítve várják a csapatok a következő szezont, amelyre a felkészülést nyári edzőtáborok biztosítják. A sikeres szezon nem jöhetett volna létre Inczédyné Számedli Anikó nélkül, aki edzői munkát segítette.

U10-11 leány korosztály-Emericus KSE

• Orosz Szabolcs 2.a
  • Pásztor Alex 2.a
  • Seres Barnabás 2.c

A gyerekek többsége január óta jár kézilabdára. Rövid idő alatt rendkívüli nagy fejlődésen mentek keresztül. Ebben a korosztályban a mérkőzéseken nem számolják hivatalosan az eredményt. Minden alkalommal két csapat ellen léptek pályára gyerekeink. Az első alkalommal a meglepődöttségnek és az újdonság varázsának köszönhetően kicsit bizonytalanabb volt a csapat viszont a második alkalommal már mindenkinek sikerült gólt szereznie, aki pályára lépett. Az eddig szerezett élményeik és tapasztalataik alapján az utolsó mérkőzést már nagyon várták a gyerekek. A Nemzeti Kézilabda Akadémián pályára lépni kicsiknek, nagyoknak egyaránt nagy dolog. Örömmel töltött el, hogy az elmúlt félév munkája egyértelműen látszott a gyerekek játékán. Sikerült tisztesen helyt állni és rengeteg új élménnyel gazdagodtunk. Nagy lelkesedéssel várjuk a következő tanévet.

Edzők: Szabó Mariann-Inczédyné Számedli Anikó

Köszönjük az edzők munkáját és gratulálunk sportolóinknak!

képek